Od piątku, 6 grudnia, w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego. Jest wyposażona w wysokiej klasy aparat diagnostyczny, wykorzystujący w pracy sztuczną inteligencję.
Stworzenie pracowni rezonansu magnetycznego kosztowało 8,5 mln zł. Zakup urządzenia oraz adaptację pomieszczeń w całości sfinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki tej inwestycji szpital uruchomił zakład diagnostyki obrazowej.

- Bardzo się cieszę z uruchomienia nowej pracowni, bo to oznacza większą dostępność do specjalistycznych badań dla pacjentów z naszego regionu. A ja zawsze powtarzam, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest moim priorytetem. A więc inwestycje w ochronę zdrowia są niezwykle istotne - mówi Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki.

Teresa kubas-hul
fot. Jerzy Żygadło/ PUW Rzeszów

Nowy rezonans magnetyczny to urządzenie najwyższej klasy, łączące wyjątkowe możliwości diagnostyczne z funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji oraz zaawansowanymi aplikacjami. Zapewnia komfortowe warunki badania dla pacjenta oraz precyzję diagnostyczną. - Sprawdza się zarówno w rutynowych badaniach, jak i w skomplikowanych, wysokorozdzielczych badaniach neurologicznych, onkologicznych i badaniach układu mięśniowo-szkieletowego. Szeroki otwór urządzenia zapewnia komfort dla pacjentów o różnych rozmiarach ciała i zmniejsza uczucie klaustrofobii, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci i osób otyłych - mówi prof. dr hab. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

otwarcie
fot. Jerzy Żygadło/ PUW Rzeszów

Aparat jest wyposażony w ergonomiczny stół zapewniający większy komfort pacjentów podczas długich skanów. Jest to najnowocześniejsze tego typu urządzenie na Podkarpaciu, jedno z kilku tak wysokiej klasy w Polsce. Co istotne, będzie służył nie tylko do badań diagnostycznych pacjentów szpitala, ale również podopiecznych przyszpitalnych poradni.

- Z jego wykorzystaniem będą prowadzone badania naukowe. Nasz pracownik, będący jednocześnie pracownikiem Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymał na ten cel grant z Narodowego Centrum Nauki - mówi profesor Gutkowski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.