Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zawarła umowy współpracy z firmą MatTek oraz Portem Lotniczym Warszawa-Modlin.
Wspólną realizację przedsięwzięć naukowych i badawczo-rozwojowych a także współpracę w zakresie oferty dydaktycznej dla studentów kierunku Biomedycyna, w tym szkolenia i wykłady otwarte, zakłada umowa między Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Firmą MatTek. MatTek to amerykański koncern, który jest światowym liderem w dziedzinie niezawodnych innowacyjnych modeli tkanek ludzkich in vitro.

Umowa między Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Firmą MatTek



Umowa o współpracy między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania a amerykańską MatTek została podpisana w siedzibie WSIiZ w dniu 18 marca br. Ze strony uczelni porozumienie podpisał Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, a ze strony MatTek - Silvia Letasiova, Ph.D., Managing Director of MatTek IVLSL.

Umowa partnerska z firmą MatTek to ogromna szansa na rozwój kompetencji w obszarze Biomedycyny. Dzięki tej współpracy pracownicy naukowi i studenci kierunku Biomedycyna Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania będą mieli m.in. możliwość udziału:
  • w warsztatach praktycznych prowadzonych na modelach tkanek ludzkich in vitro;

  • w wizytach studyjnych w laboratoriach MatTek In Vitro Life Science Laboratories na Słowacji.

W spotkaniu na temat współpracy udział wzięli ponadto: Prorektorka WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Rektorka WSIiZ ds. Nauczania dr Barbara Przywara oraz Pełnomocniczka Rektora WSIiZ ds. rozwoju Kolegium Medyczneg - dr Marlena Krawczyk-Suszek. Po spotkaniu Silvia Letasiova, Ph.D., Managing Director of MatTek IVLSL wygłosiła dla pracowników naukowych i naukowo-badawczych oraz studentów Kolegium Medycznego wykład pt. "MatTek, firma BICO: nasze wyzwania w zakresie zastąpienia testów in vivo".

- Nasze modele tkanek skóry, oczu, błon śluzowych i układu oddechowego są ukierunkowane na toksykologię i skuteczność w przemyśle kosmetycznym, chemicznym, farmaceutycznym i produktów gospodarstwa domowego. Koncentrujemy się również na badaniach i rozwoju nowych modeli tkankowych i metod, które pozwalają nam ograniczyć lub zastąpić wykorzystanie zwierząt w testach laboratoryjnych dotyczących chemikaliów, kosmetyków, farmaceutyków, produktów gospodarstwa domowego, pestycydów, urządzeń medycznych itp. Prowadzimy aktywną działalność edukacyjną w zakresie 3R i stosowania metod alternatywnych, teoretycznie i praktycznie, prowadząc szkolenia z wielu metod. Dlatego współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może pomóc nam w realizacji naszej misji, może umożliwić nam znalezienie partnerów do naszych działań badawczych, szerzenie wiedzy na temat stosowania metod alternatywnych wśród studentów, szkolenie ludzi w pracy z modelami 3D zrekonstruowanych tkanek ludzkich i wiele innych - podkreśla Silvia Letasiova, Ph.D., Managing Director of MatTek IVLSL.

Umowa między WSIiZ a Portem Lotniczym Warszawa-Modlin



Studenci kierunku Aviation Management zyskują dostęp do kolejnych specjalistów z branży lotniczej - WSIiZ podpisała umowę z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to lotnisko stworzone z myślą o przewoźnikach niskokosztowych oraz obsłudze przewozów czarterowych. Obsługuje przewozy krajowe i międzynarodowe krótkiego i średniego zasięgu. W okresie pierwszego dziesięciolecia swojego funkcjonowania (2012-2022) z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało ponad 21 milionów pasażerów, zaś w 2023 roku obsłużono 3,4 mln pasażerów, tj. o blisko 9 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

W ramach partnerstwa przewiduje się szereg działań, m.in. konsultacje dotyczące efektów uczenia się, planów studiów i programów kształcenia dla ścieżek lotniczych. Ponadto studenci WSIiZ będą mogli realizować swoje praktyki studenckie w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin. Umowę o współpracy podpisali 18 marca br. Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, oraz dr Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

- Od kilkunastu lat kształcimy w zakresie zarządzania lotnictwem. Nasi absolwenci Aviation Management posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje cenione na rynku pracy. Taki efekt jest możliwy dzięki współpracy z firmami i instytucjami sektora lotniczego. Tym bardziej cieszymy się z nawiązanego dziś porozumienia z Portem Lotniczym Warszawa-Modlin - dodaje dr inż. Izabela Cichocka, Prodziekan Katedry Zarządzania ds. anglojęzycznych studiów na kierunku Zarządzanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.