180 tys. zł przeznaczy miasto na program "mała retencja" w 2025 r. Pozwoli on na dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych.
Dotacja udzielana będzie osobom fizycznym posiadającym tytuł prawny do nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi i przeznacza się ją na jedną z wymienionych inwestycji:
  • zakup i montaż zbiorników naziemnych szczelnych o łącznej poj. min. 500 l;

  • zakup i montaż zbiorników podziemnych szczelnych o poj. min. 2000 l;

  • utworzenie oczka wodnego o pojemności min. 500 l;

  • utworzenie ogrodu deszczowego.

Możliwe jest wcześniejsze zakończenie naboru w przypadku, gdy liczba złożonych wniosków w pełni wykorzysta środki finansowe przeznaczone na ten cel w budżecie Miasta Rzeszowa.

Dokładne informacje o sposobie i warunkach uzyskania dotacji oraz wzory wniosków są dostępne pod linkiem: MAŁA RETENCJA - dotacje dla osób fizycznych na dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych

Wnioski należy składać w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 1 w dniach pon., wt., czw., pt. w godz. 7:30-15:30, w środy w godz. 7:30-17:00. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 17 875 41 90 oraz 17 875 48 95.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.