PSONI Koło w Krośnie we współpracy z Krośnieńskim Związkiem Żeglarzy Yacht Club już po raz 18 zorganizowało dla osób z niepełnosprawnością Integracyjny Rejs Żeglarski po Jeziorze Solińskim.
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie we współpracy z Krośnieńskim Związkiem Żeglarzy Yacht Club już po raz 18 zorganizowało dla osób z niepełnosprawnością Integracyjny Rejs Żeglarski po Jeziorze Solińskim.

W dniu 17 czerwca osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężonymi niepełnosprawnościami wraz z opiekunami pływały po wodach Jeziora Solińskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników Rejsu czuwał WOPR i Policja Wodna. W tym roku Neptun okazał się wyjątkowo przyjazny na Jeziorze było spokojnie i tylko od czasu do czasu trafił się delikatny przechył. Uczestnicy wycieczki pływali statkiem, żaglówkami, motorówkami. Były to cudowne przeżycia.

rejs po jeziorze solińskim

Po dopłynięciu do portu i zejściu na ląd też nie brakowało atrakcji, bo były gry, zabawy, konkursy, dogoterapia, wata cukrowa, popcorn, pyszne dania z grilla serwowane przez pracowników PSONI, no i boski żurek przygotowany przez żeglarzy. Ważnym punktem dnia była wizyta Neptuna i Prozerpiny. Morski Majestat w asyście diabłów dokonał chrztu morskiego, tych którzy na bezkresne wody Jeziora wypłynęli pierwszy raz. A potem zabawom i tańcom końca nie było, a i tak trudno było się rozstać z naszymi Przyjaciółmi.

Rejs to wydarzenie wspaniałe i wyczekiwane przez osoby z niepełnosprawnością. Poza chęcią przeżycia wspaniałej żeglarskiej przygody przyciągają nas dobrzy ludzie pasjonaci żeglowania. Osoby z niepełnosprawnością przy wsparciu oddanych im "wilków morskich" nie tylko mają możliwość zrobić coś co pozornie jest dla nich niedostępne, ale też mogą zapomnieć na chwilę o swoich problemach i poczuć się wolnymi od wszelkich ograniczeń na bezkresie Jeziora Solińskiego.

osoby z niepełnosprawnością na solinie

Rejs to również przykład 18-letniej współpracy dwóch organizacji pozarządowych. Pozornie tak różna działalność, a wspólna inicjatywa jest możliwa i skutecznie niweluje bariery i stereotypy, które wciąż dotykają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Nie sposób wymienić wszystkie osoby zaangażowane w realizację tego dużego przedsięwzięcia. Organizatorzy dziękują zarządowi KZŻ Yacht Club, darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom, osobom i instytucjom wspierającym za współpracę w organizacji XVIII Rejsu.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.