Ponad 150 młodych artystów zaprezentowało swój talent podczas jubileuszowej, XX edycji Konkursu Małych Form Teatralnych w Dukli.
W piątek (15 listopada), scena Ośrodka Kultury w Dukli zamieniła się w prawdziwą teatralną scenę sztuki. Podczas jubileuszowej, XX edycji Konkursu Małych Form Teatralnych, ponad 150 młodych artystów zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie przed licznie zgromadzoną publicznością.

Tegoroczne prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Zofia Szubrycht, Melania Romanczak-Głód oraz Joanna Szczurek. Po długich obradach komisja konkursowa wyłoniła najlepszych wykonawców w czterech kategoriach wiekowych.

konkurs w Dukli

W najmłodszej kategorii triumfowały ex aequo dwa przedstawienia: "Rzepka" w wykonaniu przedszkolaków z Łęk Dukielskich oraz "Bal na pożegnanie jesieni" przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Głojscach. Drugie miejsce przypadło młodym talentom ze Szkoły Podstawowej w Równem (Laura Stefanik) oraz Dukli (Lidia Świątek). Na trzecim stopniu podium stanął Adam Pac z SP w Dukli. Wyróżnieniami uhonorowano grupę "Motylki" z Przedszkola w Dukli oraz inscenizację "Czerwonego Kapturka" w wykonaniu uczniów SP w Jasionce.

W kategorii II bezkonkurencyjny okazał się spektakl "Zakochana Żaba" przygotowany przez uczniów SP w Głojscach. Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Filipa Drajewicza z SP w Iwli oraz za przedstawienie "Mit o Demeter i Korze" w wykonaniu uczniów z Łęk Dukielskich.
Kategoria III przyniosła sukces młodym artystom z Jasionki, którzy zdobyli pierwsze miejsce inscenizacją "Brzydkiego Kaczątka". Drugie miejsce ex aequo przyznano za spektakle "Wywiadówka" (SP Iwla) oraz "O tym jak kowal w Świat powędrował" (SP Łęki Dukielskie).
W najstarszej kategorii triumfowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Cergowej, prezentując swoją interpretację "Brzydkiego kaczątka".

konkurs w Dukli

Jubileuszowa edycja konkursu po raz kolejny udowodniła, że teatralne tradycje w regionie są wciąż żywe, a młode pokolenie artystów z pasją i zaangażowaniem kultywuje sztukę sceniczną. Różnorodność przedstawionych spektakli od klasycznych baśni po autorskie interpretacje pokazała ogromny potencjał twórczy uczestników oraz ich opiekunów.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.