Starosta Rzeszowski wziął udział w otwarciu gruntownie zmodernizowanego budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
W wyremontowanym gmachu nową siedzibę znalazły dwie bardzo istotne jednostki podległe samorządowi powiatowemu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1. Obydwie instytucje przeniosły się tu z ulicy Batorego, gdzie warunki pracy i obsługi mieszkańców nie spełniały współczesnych standardów.

W uroczystości otwarcia nowej siedziby uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. duchowieństwo na czele z ks. prałatem Janem Szczupakiem - proboszczem Fary, dziekanem rzeszowskim i wikariuszem biskupim ds. społecznych, przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Rzeszowskiego, reprezentanci władz wojewódzkich, jak też jednostek samorządowych. Udanej inwestycji gratulowali: poseł Ewa Leniart i senator Józef Jodłowski. Okolicznościowy list w imieniu wojewody podkarpackiej Teresy Kubas-Hul odczytał wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Dariusz Tracz. Starosta Krzysztof Jarosz podkreślał w czasie uroczystości, że generalny remont obiektu jest ważnym krokiem w kierunku podniesienia jakości usług świadczonych na rzecz mieszkańców regionu, zwłaszcza aglomeracji rzeszowskiej, w zakresie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz pomocy rodzinom.

- To nie jest tylko budynek na miarę XXI wieku. To przede wszystkim inwestycja w ludzi - inwestycja mająca poprawić jakość życia mieszkańców powiatu rzeszowskiego. To nowe otwarcie się na potrzeby społeczne. Nowoczesne wnętrza zapewniają lepsze warunki pracy oraz tworzą komfortowe i przyjazne środowisko dla wszystkich, którzy korzystać będą z realizowanej tu pomocy. Lepsze warunki obsługi przekładają się na skuteczniejszą i bardziej efektywną pomoc - mówił Starosta Rzeszowski Krzysztof Jarosz.

Przebudowa budynku przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie, gdzie wcześniej mieścił się Bank Gospodarki Żywnościowej, była jedną z większych inwestycji realizowanych przez Powiat Rzeszowski w ubiegłym i obecnym roku. Remont i rozbudowa budynku kosztowała około 14 milionów złotych, w dużej części sfinansowana została z rządowego programu Polski Ład.

Rozpoczęty jesienią 2022 roku remont i modernizacja dot. wykonania m.in. ocieplenia budynku, remontu pokrycia dachowego, przebudowy wejścia i sanitariatów, wymiany stolarki, unowocześnienia oświetlenia, dobudowania windy, wykonania nowych instalacji, w tym fotowoltaiki z bankiem energii, a także stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych wraz ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych.

Unowocześniony budynek to ponad 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W piwnicach znalazły się pomieszczenia techniczne, archiwum placówki oraz magazyny sprzętu rehabilitacyjnego. Na pozostałych kondygnacjach (parter plus trzy piętra) znajdują się pomieszczenia administracyjne, gabinety lekarskie, gabinety do terapii i psychoterapii, terapii rodzin i mediacji, sala integracji sensorycznej, pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.